image Parashikimi i motit për sot

Kosovë

Parashikimi i motit për sot

news image

Sot parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, shkruan Gazeta Sinjali.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./Gazeta Sinjali/