image Parashikimi i motit për sot

Kosovë

Parashikimi i motit për sot

news image

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, shkruan Gazeta Sinjali.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se vranësirat vende-vende, kryesisht rreth viseve malore, parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./Gazeta Sinjali/