image Parashikimi i motit për sot - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

97.996

Të shëruar

82.064

Të vdekur

1.988

Parashikimi i motit për sot

news image

Sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat maksimale sot do të arrijnë deri në 5 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Meteorologët parashohin se do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-11 m/s./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin