image Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Kosovë

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

news image

Java e dytë e muajit prill do të kalojë kryesisht me mot me diell por edhe vranësira, shkruan Gazeta Sinjali.

Në fundjavë, përsëri mund të vijë deri tek një kalim i frontit të ftohtë, që sjell mundësi për të reshura shiu e të dielën edhe rënie të temperaturave.

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët në vijim:

11.04 – Kryesisht me diell dhe vranësira të pakta lokale në mesditë. Ftohtë në mëngjes.

12.04 – Pas mëngjesit me ngrica, ditën kthjellët e me diell.

13.04 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë.

14.04 – Ngrohtë, kryesisht me diell.

15.04 – Më ngrohtë, me vranësira kalimtare dhe intervale me diell gjatë ditës.

/GazetaSinjali/