image Parashikimi i motit për 7 ditët e ardhshme
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Parashikimi i motit për 7 ditët e ardhshme

news image

Fundjava në Kosovë pritet të sjellë mot pjesërisht të vranët dhe me riga lokale shiu, ndërsa pritet të bien temperaturat, njofton Prishtina Weather.

Të shtunën pritet të kemi mot pjesërisht të vranët i shoqëruar me riga lokale të shiut.

Temperaturat do të luhaten në mes 6 dhe 15 gradë celsius.

Ditëve të para orëve të mëngjesit do të jetë më ftohtë, me mundësi për mjegull në vise të ulëta dhe ngricë. Në pjesën e dytë të javës pritet të jetë më ngrohtë me temperatura maksimale deri në 20C. /Gazeta Sinjali/

Image may contain: text