image Pamje të rënda/ Trupi i një afgani shihet në krahët e avionit ushtarak
[wp-story id="814678"]

Botë

Pamje të rënda/ Trupi i një afgani shihet në krahët e avionit ushtarak

news image

Pamjet e trupit të një afgani në një avion amerikan C-17, gjatë tentimit për të ikur nga vendi i tij disa orë pasi Kabuli ra në duart e talebanëve, janë shpërndarë gjithandej.

Trupi i pajetë u gjet disa orë pasi avioni u ngrit me nxitim nga Aeroporti Ndërkombëtar i kryeqytetit afgan, Kabul.

Pasi stafi konstatoi vdekjen e viktimës, avioni u detyrua të bënte ulje emergjente.

Në pamjet e publikuara në media shiheshin njerëz që vraponin dhe kapeshin pas një avioni ushtarak. Disa video treguan afganë që binin nga lartësia, ndërsa avioni ngjitej.

KËTU mund t’i shihni pamjet./GazetaSinjali/