image Pamje nga aksioni policor në AZHB në Prishtinë - Sinjali

Pamje nga aksioni policor në AZHB në Prishtinë

news image

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi ekskluzivisht për një aksion të Krimeve Ekonomike që pritet të zhvillohet në disa qytete të Kosovës, e ku do të arrestohen mbi 20 persona, zyrtarë e qytetarë. Sinjali ka mësuar detaje të reja lidhur me këtë aksion.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë të ditur se veprat për të cilat dyshohen personat që do të arrestohen sot janë “Keqpërdorim i detyrës apo autoritetit zyrtar“, “Marrje ryshfeti” dhe “Dhënie ryshfeti”. Përveç këtyre veprave, është edhe një vepër tjetër, të cilën Sinjali nuk do ta zbulojë për shkak të ndjeshmërisë së hetimit dhe me qëllim që lajmi të mos ketë ndikim në mbarëvajtjen e këtij aksioni.

Pamje nga aksioni:

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin