image Pacquiao mposhtet nga Ugas në rikthim

Sporte Luftarake

Pacquiao mposhtet nga Ugas në rikthim

news image

Manny Pacquiao pësoi një humbje dërrmuese nga Yordenis Ugas.

42-vjeçari tha së ndihej më mirë se kurrë në luftën e tij të 72-të profesionale, por dukej si një hije e vetes së tij të mëparshme.

Ugas, i cili ishte i mahnitur, bëri mjaft për të çuar rrugën drejt një vendimi unanim të pikëve në Las Vegas, për të ruajtur titullin e tij botëror në peshën e mesme.

Pacquiao dukej se ishte ngadalësuar gjatë pushimit të tij nga ringu, por ishte në gjendje të mblidhej drejt fundit të raundit të tretë.

Ai u përmirësua në raundin e nëntë, por humbi vrullin e tij kur lufta shkoi në raundet e kampionatit, shkruan Mirror.

Pacquiao i dha vetes një shans duke u mbledhur në raundin e parafundit, por Ugas u përgjigj me dorën e djathtë.

Dhe ishte Kubani ai që doli më mirë, para se të dy sportistët të përshëndetnin turmën prej 17 mijë spektatorëve në T-Mobile Arena.

Me siguri tani Pacquiao do të ulë perden në karrierën e tij, pas humbjes nga Ugas me rezultatet 115-113 dhe 116-112. /GazetaSinjaliSporti/