image Notat e lojtarëve: Man United 1-1 Southampton/ Broja më i mirë se Ronaldo - Sinjali

Notat e lojtarëve: Man United 1-1 Southampton/ Broja më i mirë se Ronaldo

news image

Manchester United dhe Southamptoni i kanë ndarë pikët në duelin që përfundoi 1-1 në kuadër të javës së 25-të në Ligën Premier.

Golin e vetëm për Djajtë e Kuq e shënoi Jadon Sancho, ndërsa për The Saint realizoi Che Adams.

Southamptoni ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.05, me Unitedin që u vlerësua me 6.88.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte, portieri, Fraser Foster që u notua me 7.4.

Armando Broja në këtë takim pati paraqitje modeste dhe u vlerësua me 6.8.

Në anën tjetër, dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Muammad Salisu që u vlerësua me 6.2.

Cristiano Ronaldo la për të dëshiruar, duke u vlerësuar me notën 6.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin