COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Lëkundje/ Një tjetër tërmet godet Shqipërinë

news image

Një tjetër tërmet me magnitudë 4.54 ballë ka goditur para pak minutash Shqipërinë. Raportohet se tërmeti ka rënë në orën 13:14 afër Gjirit të Lalzit.

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë tronditi Shqipërinë mëngjesin e sotëm. Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra nga Durrësi dhe 31 kilometra nga Tirana. Dëme të shumta materiale janë shënuar në disa godina në këto qytete.

Në Tiranë si në gjithë qytetet e tjera, mijëra njerëz dolën nëpër rrugë të terrorizuar nga lëkundjet dhe duke pritur me ankth lëkundje të tjera. Nisur edhe nga fakti që prej orës 02:47 minuta e deri në vazhdim, janë shënuar lëkundje të herëpashershme./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: