image Një tjetër shtet tërhiqet nga Eurovision 2021 - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

41299

Të shëruar

26453

Të vdekur

1062

Një tjetër shtet tërhiqet nga Eurovision 2021

news image

Eurovision 2020 nuk pati garë, por ishte një festë e promovimit të artistëve që dërguan këngët.

Arsyeja e anulimit tashmë dihet, për shkak të pandemisë.

Mirëpo, kompeticioni duket se do të jetë me mungesa edhe në vitin 2021.

Pas Bosnjës dhe Hercegovinës, Andorës, Sllovakisë, Monakos e Luksmeburgut, Mali i Zi ka vendosur të tërhiqet.

Kështu ka treguar EscToday (faqe e lajmeve në lidhje me konkursin e Këngës Eurovision në botë) duke mos dhënë sqarime. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin