image Nis seanca ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Drejtësi

Nis seanca ndaj Thaçit dhe të tjerëve

news image

Në Gjykatën Speciale në Hagë ka filluar konferenca e radhës mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj ish-eprorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ish presidentit Hashim Thaçit, ish kryeparlamentari Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit, shkruan Gazeta Sinjali.

Hashim Thaçi e të tjerët,  po mbahen në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, që nga nëntori i vitit të kaluar./Gazeta Sinjali/