image Neymar mungon ndaj Argjentinës, ja arsyeja

Futboll

Neymar mungon ndaj Argjentinës, ja arsyeja

news image

Kombëtarja e Brazilit do jetë pa yllin kryesor, Neymar në ndeshjen e radhës ndaj Argjentinës, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Brazil që tashmë e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Kupës së Botës, do këtë edhe një ndeshje ndaj Argjentinës.

Por, kjo do jetë pa Neymarin, që ka pësuar lëndim muskulor dhe do rikthehet në “Parkun e Princave”.

Neymar pritet të rikthehet në Paris të mërkurën, ngase edhe dëshiron që të jetë gati për ndeshjen ndaj Nantes, ose të humbas përballjen kundër Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve.

Kombëtarja e Brazilit në komunikatë thoshte se Neymar ka probleme muskulore dhe që testimet e tjera do t’i bëjë kur të rikthehet në Paris. /Gazeta Sinjali Sporti/