image Netflix kundërshton kërkesën e Princit Harry dhe Meghan Markle për ndryshimin e dokumentarit të tyre
[wp-story id="814678"]

Bota e Yjeve

Netflix kundërshton kërkesën e Princit Harry dhe Meghan Markle për ndryshimin e dokumentarit të tyre

news image

Princi Harry dhe Meghan Markle janë në mosmarrëveshje me Netflix-in dhe madje edhe me ekipin e tyre të prodhimit, thanë burimet për Page Six, pasi ata dëshirojnë të tërhiqen nga ajo që duan t’i tregojnë publikut në dokumentarët e tyre të ardhshëm.

Çifti dyshohet se dëshiron të heqë pjesë nga dokumenti – të cilin ata e kanë filmuar për më shumë se një vit tani – por shefat e Netflix po qëndrojnë pranë kineastëve të çiftit të Sussex-it që duan të mbajnë përmbajtjen të pandryshuar, sipas të burimeve.

“Harry dhe Meghan kanë mendime të dyta për historinë e tyre, për projektin e tyre”, tha një burim i Netflix këtë javë.

Sipas një burimi tjetër të industrisë, “Harry dhe Meghan janë në panik nga përpjekjet për të zbutur edhe gjuhën më themelore. Por kjo është historia e tyre, nga goja e tyre”.

Duka dhe Dukesha e Sussex-it donin të redaktonin shfaqjen pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II muajin e kaluar, pasi besohet se përfshin një numër të deklaratave që përfshijnë Mbretin Charles III dhe Mbretëreshën Consort Camilla, si dhe Princin Ëilliam dhe Kate Middleton.

Burimet tani thonë se çifti në fakt filloi të rimendonte shfaqjen – e cila po prodhohet nga kompania e tyre, Archewell – përpara se Mbretëresha të vdiste më 8 shtator në moshën 96 -vjeçare.

“Ata kanë bërë kërkesa të rëndësishme për të hequr dorë nga përmbajtjet që ata vetë kanë ofruar – në masën që disa staf të Netflix besojnë se, nëse i jepet, kjo do ta mbyllë në mënyrë efektive projektin për një kohë të pacaktuar”, tha burimi i Netflix.

Ndërsa Harry dhe Markle duan që shfaqja të nisë vitin e ardhshëm, shërbimi i transmetimit – i cili i ka paguar çiftet miliona dollarë – ka dashur prej kohësh që ai të debutojë menjëherë pas sezonit 5 të “The Croën”, më 9 nëntor.

“Netflix e ka bërë të qartë se projekti po shkon përpara”, tha burimi.

Çifti i Sussex-it janë ndjekur në mbarë botën nga një ekip kamerash i udhëhequr nga regjisorja e nominuar për “Oscar” Liz Garbus për filmat dokumentarë.

Deri më tani, Netflix nuk ka komentuar ende për shfaqjen, por kur u pyet për projektin në intervistën e saj me “The Cut” në gusht, Markle e përshkroi atë si, “Pjesa e jetës sime që nuk kam qenë në gjendje ta ndaj, që njerëzit nuk kam qenë në gjendje të shoh – historinë tonë të dashurisë”.

Regjisorët nuk besohet të kenë realizuar montazhin përfundimtar, që i takon Sussexes dhe Netflix, thanë burimet.

/GazetaSinjali/