image Nesër vjen në Kosovë presidentja e Hungarisë

Politikë

Nesër vjen në Kosovë presidentja e Hungarisë

news image

Nesër në Republikën e Kosovës do të qëndrojë për vizitë presidentja e Hungarisë – Shkëlqësia e saj, znj.Katalin Novak.

Delegacioni hungarez do të pritet në aeroport nga zëvendëskryeministrja, njëherësh ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Donika Gërvalla-Schwarz.

/GazetaSinjali/