COVID-19

Të infektuar

1064

Të shëruar

829

Të vdekur

30

Kulturë/ Ndërron jetë aktorja e mirënjohur shqiptare

news image

Një lajm i hidhur ka goditur kinematografinë shqiptare ditën e sotme.

Aktorja e njohur Eva Pëllumbi ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare.

Ajo jetonte prej vitesh në Gjermani së bashku me familjen e saj.

Pëllumbi ka luajtur disa filma, ku përveç tyre ka punuar për 17 vite në Teatrin e Kukullave ku ka luajtur rolin e “Çufos” nga vepra e Gaqo Bushakës si dhe Pinokun./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: