image Nasim Haradinaj përcolli nga Haga varrimin e të vëllait Agronit

Sociale

Nasim Haradinaj përcolli nga Haga varrimin e të vëllait Agronit

news image

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, varrimin e vëllai të vet Agronit e ka përcjellur drejtpërdrejt nga Haga.

Atij i është mundësuar kjo nëpërmjet një IPAD-i, njofton Klan Kosova.

Gjatë kësaj kohe Haradinaj u ngushëllua edhe nga familjarët, të afërmit dhe miqtë.

Ish-ushtari UÇK-së Agron Haradinaj, vdiq më 2 mars pas një sëmundje të rëndë.

/GazetaSinjali/