COVID-19

Të infektuar

1142

Të shëruar

871

Të vdekur

30

Politikë/ Mustafa falënderon bletarët kosovarë në Ditën Botërore të Bletës

news image

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa ka uruar Ditën Botërore të Bletës.

Përmes një postimi në Facebook, Mustafa ka falënderuar bletarët kosovar.

“Bleta pjalmuese 🐝 siguron prodhimin e mbi 75% të kulturave bujqësore në botë! #DitaBotëroreeBletës #WorldBeeDay
Falënderim dhe përkrahje me krenari për bletarët kosovar!
Pandemia e fundit COVID-19 ka patur një ndikim të pamohueshëm në sektorin e bletarisë që prek prodhimin, tregun dhe si pasojë, jetesën e bletarëve”, ka shkruar Mustafa./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin