image Musliu: Kurti është frikacak, nuk ka guxim të japë asnjë deklaratë të vetme për ish-krerët e UÇK-së

Politikë

Musliu: Kurti është frikacak, nuk ka guxim të japë asnjë deklaratë të vetme për ish-krerët e UÇK-së

news image

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së Ganimete Musliu ka komentuar seancat gjyqësore të ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Musliu e ka konsideruar kreun e qeverisë së Kosovë frikacak, duke theksua se ai sot nuk ka guxim të flasë asnjë fjalë për ish-komandantët e UÇK-së.

Më tej ajo tha se Kurti mund ta kishte zhbërë Gjykatën në Hagë, por sipas saj numri një i qeverisë kosovare nuk po mbështet popullin që i dha votën.

“Unë dhe Albini nuk jemi asnjëherë në frekuenca të njëjta. Në kohën kur kundërshtohej Gjykata Speciale Albin Kurti bënte zhurmë por nuk qëndroi në sallë për ta kundërshtuar me votë Gjykatën Speciale. Kurti dhe atëherë është treguar frikacak dhe frikacak po tregohet dhe sot duke heshtur dhe duke mos mbështetur popullin që i dha votën për kryeministër të Kosovës,”- ka thënë Musliu.

“Dallimi mes meje dhe Kurtit është se unë kur e jap fjalën publike i qëndroj deri në fund ndërsa Albin Kurti nuk e mban fjalën, se ka mbajtur as për Gjykatën Speciale, të cilën tha se do ta zhbëjë Gjykatës. Ai nuk ka guxim të japë asnjë deklaratë të vetme për ish-komandantët e UÇK-së”– tha ajo.

/GazetaSinjali/