image Musliu: Gratë e mërgatës në mbështetje të Kosovës dhe të PDK-së
[wp-story id="814678"]

Politikë

Musliu: Gratë e mërgatës në mbështetje të Kosovës dhe të PDK-së

news image

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, po qëndron në Regensburg të Gjermanisë ku ka takuar gra dhe vajza që jetojnë dhe punojnë në këtë qytet.

Deputetja Musliu ka theksuar se “këndvështrimet e tyre janë pragmatike dhe të qarta. Gratë dhe vajzat në diasporë presin nga ne më shumë angazhim, më shumë punë dhe përkushtim në rrugën tonë për ta rikthyer Partinë Demokratike të Kosovës në udhëheqje të shtetit”.

Mërgata është në mbështetje të nismave që kanë peshë dhe rëndësi për vendin e për kombin, ka deklaruar deputetja Musliu duke shtuar se është nevojë dhe domosdoshmëri e kohës që PDK të kthehet fuqishëm e të qeverisë me vendin.

/GazetaSinjali/