image Mourinho mirëpritet në Tiranë me një banderolë gjigante - Sinjali

Mourinho mirëpritet në Tiranë me një banderolë gjigante

news image

Skuadra e Romës ishte e mirëpritur në kryeqytetin shqiptar të Tiranës për finalen e Ligës së Konferencës së Evropës kundër Feyenoord të mërkurën.

Portugezi është nderuar me një banderolë gjigante, i veshur me një shall me ngjyrat e klubit.

Banneri gjithashtu ka fjalët: “Mirësevini në Romën e Vogël, zoti Mourinho”.

Roma po kërkon të fitojë trofeun e parë madhor që nga viti 2008, pasi ka arritur në finalen e parë evropiane që nga viti 1991.

Mourinho, i cili tashmë ka fituar Kupën UEFA dhe Ligën e Kampionëve në dy raste, po kërkon të kompletojë grupin e ndereve të mëdha evropiane.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: