image Moti sot në Kosovë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Moti sot në Kosovë

news image

Fundjava solli temperatura të larta në vendin tonë. Sipas Prishtina Weather sot mund të jetë më freskët.

Këtë të diel mund të ketë edhe reshje lokale shiu. Por nga nesër do të ketë sërish ngritje temperaturash.

“Më freskët dhe me erë. Kryesisht me diell, pasdite me pak vranësira. Përreth viseve malore mundësi për ndonjë rigë lokale shiu”, njofton Prishtina Weather rreth temperaturave të ditës së diel, 12 korrik.

Temperaturat do të lëvizin në mes të 15 gradë minimalet e deri në 25 gradë maksimalet./Gayeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin