image Moti për sot, mjegull dhe vranësira në mëngjes
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Moti për sot, mjegull dhe vranësira në mëngjes

news image

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me mjegull gjatë pjesës së parë të ditës, ndërsa pasdite diell dhe vranësira kalimtare, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas Prishtina Weather, nesër do të jetë më ftohtë dhe kryesisht me vranësira. Në mëngjes mjegull përgjatë ultësirave, ndërsa në mbrëmje vonë me mundësi edhe për riga lokale shiu.

Temperaturat maksimale luhaten ndërmjet 3 deri 6 gradë Celsius dhe deri të hënën pritet të zbresin edhe në 1 gradë Celsius. Ndërsa to maksimalet zbresin në 12 gradë Celsius të premten, teksa pritet të shënojnë rritje të lehtë në 14 gradë Celsius.

Në fundjavë frynë erë mesatare nga verilindja 5-11m/s. Kurse e nga dita e diel më shumë qetësi, por gjatë ditës frynë erë e lehtë nga jugu e juglindja 1-4m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes lartë mbi vlera normale.

Mjegull edhe ditën e enjte. Të premten shtim i vransirave, e ditën e shtunë priten reshje të dobëta shiu, në vise malore…

Posted by Prishtina Weather on Wednesday, November 9, 2022

/GazetaSinjali/