COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Mosmarrëveshje mes vete, prishtinasi e bën gruan për spital

news image

Një rast i dhunës familjare ka ndodhur dje në Prishtinë, pas një mosmarrëveshje mes një burri dhe gruaje – kjo e fundit ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Nuk raportohet për të arrestuar.

Njoftimi i plotë i PK-së:

“DHUNË NË FAMILJE & LËNDIM TRUPOR, Prishtinë, 02.06.2020-15:30. Viktima femër kosovare ka raportuar se ka pasur një mosmarrëveshje të me bashkëshortin-te dyshuarin mashkull kosovar. Viktimës i është ofruar ndihmë mjekësore. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe është iniciuar rasti i cili është duke u hetuar nga njësitë relavante. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin