image Momenti kur britanikut i shpërthen fishekzjarrja në fytyrë
[wp-story id="814678"]

Botë

Botë/ Momenti kur britanikut i shpërthen fishekzjarrja në fytyrë

news image

Një britanik vdiq natën e Vitit të Ri në Tajlandë pasi një fishekzjarr shpërtheu në fytyrën e tij.

Gary McLaren, 50-vjeç, ndërroi jetë ndërsa festoi me të fejuarën e tij dhe miqtë në vendpushimin e ahengjeve në Pattaya, Tajlandë lindore.

McLaren u përpoq të ndizte një tub kartoni 50 cm të mbushur me fishekzjarre.

Dëshmitarët thanë se përpjekjet e tij fillestare për të ndezur fishekzjarrët dështuan, por ai arriti në një përpjekje të dytë, duke bërë që tymi të derdhej nga tubi. Fishekzjarrët pastaj shpërthyen në fytyrën e tij, duke e lënë të vdekur në vend.

McLaren studioi në Kolegjin Tresham, afër Kettering, përpara se të transferohej në Tajlandë. Kapiteni i policisë, Nakhonrat Nontseelard, tha se ambasada britanike në Bangkok është informuar për vdekjen e McLaren, trupi i të cilit është dërguar për obduksion./Gazeta Sinjali/