image Modelja kafshon 26-vjeçaren, e lë në agoni për muaj - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15208

Të shëruar

12815

Të vdekur

615

Showbiz/ Modelja kafshon 26-vjeçaren, e lë në agoni për muaj

news image

Një ditë argëtuese me familjen në garat me kuaj ka përfunduar në një katastrofë për 26-vjeçaren Gabriella M’rabet, kur u sulmua në mënyrë makabre nga një femër tjetër në tren gjatë rrugës për në shtëpi.

E reja nga Oxfordi u kafshua në këmbë nga 23-vjeçarja Eliza Peereboom, modele, aktore e kërcimtare.

Ngjarja e tmerrshme ndodhi në dhjetor 2019. Gabriella po dilte nga treni, kur iu afrua një grupi vajzash që po debatonin, mes tyre dhe Eliza, e cila i nguli dhëmbët papritur duke e lënë në agoni M’rabet për muaj.

Peerboom është dënuar me 10 muaj burg dhe 1 mijë funte kompensim ndaj Gabriellës për sulm brutal në këmbë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin