image Merret përfundimisht vendimi i të ardhmes së Messit në PSG

Futboll

Merret përfundimisht vendimi i të ardhmes së Messit në PSG

news image

Lionel Messi ka luftuar me formën jo aq të mirë në sezonin e tij të parë me PSG, duke çuar në zëra se ai mund të largohet nga PSG pas vetëm një sezoni.

Messi megjithatë do të qëndrojë në Paris Saint-Germain për të paktën edhe një sezon, por Neymar do të lejohet të kërkojë mundësi të tjera, sipas Sky Sports News.

Argjentinasi ka luftuar për të përmbushur premtimin për ardhjen e tij në një skuadër yjesh këtë sezon, por megjithatë ka ndihmuar që Parc des Princes të kthehet në titullin e Ligue 1.

Tani, ai duket i vendosur të qëndrojë dhe t’i ndihmojë ata të mbrojnë kurorën e tyre, por ish-bashkëlojtarit të tij të Barcelonës mund t’i tregohet dera.

/GazetaSinjaliSport/