image Mbi 50% të votave të numëruara, Erdogan vazhdon kryesimin

Evropë

Mbi 50% të votave të numëruara, Erdogan vazhdon kryesimin

news image

Më shumë se gjysma e votave janë numëruar tani në zgjedhjet presidenciale të Turqisë dhe hendeku midis Presidentit Recep Tayyip Erdoğan dhe rivalit të tij kryesor, liderit të opozitës Kemal Kılıçdaroğlu, vazhdon të ngushtohet.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve Anadolu, të cilën opozita e ka akuzuar për publikimin e qëllimshëm të rezultateve për të treguar presidentin në largim përpara, numërimi me afro 53% të votave të numëruara qëndron në:

Erdogan: 51.8%

Kılıçdaroğlu: 42.3%

Ogan: 5.3%

/GazetaSinjali/