image Manchesteri është i kaltër, Citizens lehtë mposhtin United - Sinjali

Manchesteri është i kaltër, Citizens lehtë mposhtin United

news image

Ka përfunduar edhe derbi i javës së 11-të në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Qyteti i Manchesterit doli të jetë i kaltër, pasi Manchester City fitoi me rezultat 0-2 ndaj Manchester United në ‘Old Trafford’.

Bailly me autogol dhe Bernardo Silva me gol, që të dyja të asistuara nga Joao Cancelo vendosën fituesin e këtij takimi.

Citizens me këtë fitore ngritën në vendin e dytë me 23 pikë arkëtuara, derisa ‘Djajtë’ me 17 pikë janë në vendin e pestë. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin