image Manchester United nuk arrin më shumë se një pikë ndaj Aston Villas, fajtor Coutinho - Sinjali

Manchester United nuk arrin më shumë se një pikë ndaj Aston Villas, fajtor Coutinho

news image

Aston Villa ka barazuar me Manchester United në kuadër të xhiros së 22-të në Premier League, shkruan Sinjali Sport.

Skuadra nga Birminghami ishte nikoqire e “Djajve të Kuq” në “Villa Park”, duel që përfundoi pa fitues me rezultat 2-2.

Mysafirët e nisën për mrekulli duke shënuar të parët dy herë me anë të Bruno Ferndanes.

Megjithatë, inkuadrimi i Philippe Coutinhos ndryshoi gjithçka, pasi braziliani në debutim arriti që të asistoj dhe shënoj duke mos lejuar të humbasë ekipi i tij.

Djajtë kanë 32 pikë në pozitën e shtatë, kurse Aston Villa ka 22 pikë në pozitën e 13-të.  /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin