image Manchester United kualifikohet pas triumfit ndaj Villarrealit, Ronaldo e Sancho heronjtë - Sinjali

Manchester United kualifikohet pas triumfit ndaj Villarrealit, Ronaldo e Sancho heronjtë

news image

Villarreali ishte nikoqir i Manchester United në ndeshjen e pestë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, raporton Sinjali Sport.

‘Nëndetësja e verdhë’ u mposhtë nga ‘Djajtë e kuq’ me rezultat 0-2.

Cristiano Ronaldo në minutën e 78-të dhe Jadon Sancho në të 90-ën minutë i realizuan golat e fitores.

Manchesteri me këtë fitore arrijnë në kuotën e 10 pikëve, ku e siguroi kualifikimin për në fazën tjetër, kurse me 7 pikë mbesin në vendin e dytë, vendasit.

Van de Beek, Telles, Martial, ishin disa nga ndryshimet e mëdha që i ka bërë Carrick, duke startuar me ta nga sot, por duke i zëvendësuar në pjesë të dytë. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin