image Man United zgjedhin përfundimisht Ten Hag si menaxherin e tyre të ardhshëm - Sinjali

Man United zgjedhin përfundimisht Ten Hag si menaxherin e tyre të ardhshëm

news image

Manchester United pritet të finalizojë emërimin e Erik ten Hag si menaxherin e ardhshëm të klubit, kanë thënë burimet për ESPN, përcjell Sinjali Sport.

Ten Hag, 52 vjeç, i cili u intervistua nga United muajin e kaluar, kishte qenë në listën e ngushtë me katër lojtarë së bashku me Mauricio Pochettino të Paris Saint-Germain, trajnerin e Spanjës Luis Enrique dhe Julen Lopetegui të Sevillas.

Thomas Tuchel i Chelsea dhe Julian Nagelsmann i Bayern Munich u përjashtuan si të paarritshëm për shkak të angazhimit të tyre ndaj punëdhënësve të tyre aktualë.

Burime në Angli dhe Holandë i kanë thënë ‘ESPN’ se United ka vendosur për Ten Hag si trajnerin e tyre të ri dhe se menaxheri i Ajax është gati të largohet nga kampionët holandez për të marrë drejtimin në Old Trafford në fund të sezonit.

Ndërsa disa në United e konsiderojnë trajnerin e PSG-së Pochettino, burimet kanë thënë për ESPN, Arnold dhe Glazer janë dakord që Ten Hag është kandidati më i mirë për të zëvendësuar menaxherin e përkohshëm Ralf Rangnick, i cili ka qenë në krye që nga dhjetori.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: