image Man United të gatshëm të lejojnë Ronaldon që të largohet nga klubi - Sinjali

Man United të gatshëm të lejojnë Ronaldon që të largohet nga klubi

news image

Manchester United thuhet se janë të gatshëm të shesin Cristiano Ronaldon gjatë afatit kalimtar të verës.

Superylli portugez ia ka bërë të qartë klubit se dëshiron të largohet nga Old Trafford këtë verë dhe të mërkurën, ai nuk arriti të paraqitet në stërvitje për të tretën ditë radhazi.

Tani është raportuar nga The Sun se klubi ka vendosur t’i nënshtrohet kërkesave të tij për transferim.

Klubi më parë kishte qenë i bindur se Ronaldo do të qëndronte në klub, pas një sezoni në të cilin ai shënoi 24 gola në 38 paraqitje në të gjitha garat.

Megjithatë, thuhet se ata tani e kanë kuptuar se nuk mund ta mbajnë atë kundër vullnetit të tij dhe duan të shmangin përfshirjen në një sagë të gjatë dhe të stërzgjatur transferimi, pasi ata kërkojnë të përmirësohen nga sezoni i tyre i cili statistikisht ishte më i dobëti në histori në Premier League.

Erik ten Hag po përgatit skuadrën e tij për tu nisur në turneun e tyre para-sezonal të premten, me ndeshjen e parë që do të zhvillohet në Bangkok kundër Liverpool më 12 korrik, por ata nuk e dinë ende nëse Ronaldo do të hipë në aeroplan me ekipin e tij- shokët.

Chelsea, Bayern Munich dhe Napoli janë të gjithë në alarm dhe synojnë një lëvizje për superyllin portugez, me pronarin e ri të ish-it, Todd Boehly që është takuar tashmë me agjentin Jorge Mendes për të diskutuar një transferim të mundshëm.

Mendes ka biseduar gjithashtu me klube si Bayern dhe gjigantët e Serie A Napoli gjatë javëve të fundit për të testuar nëse ka një treg për klientin e tij, por asnjë marrëveshje nuk është në fuqi deri tani.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin