image Man City fiton edhe ndaj Chelseat, iu ik si lider përcjellësve me 13 pikë më shumë - Sinjali

Man City fiton edhe ndaj Chelseat, iu ik si lider përcjellësve me 13 pikë më shumë

news image

Takimi mes Manchester City dhe Chelsea u zhvillohet sot duke përfunduar me fitoren e vendasve, raporton Sinjali Sport.

“Qytetarët” triumfuan minimalisht me rezultat 1-0.

Kevin de Bruyne ishte heroi i kampionit në fuqi me golin e vetëm në këtë takim në minutën e 70-të.

City renditet i pari me 56 pikë, me 13 pikë më shumë se Chelsea, e cila është e dyta me 43 sosh.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: