image Malisheva triumfon ndaj Vushtrrisë, siguron mbetjen në Superligë
[wp-story id="814678"]

Futboll

Malisheva triumfon ndaj Vushtrrisë, siguron mbetjen në Superligë

news image

Malisheva ka triumfuar ndaj Vushtrrisë duke siguruar mbetjen në elitën e parë të futbollit kosovar së paku edhe për një sezon tjetër.

Malishevasit mposhtën Vushtrrinë me rezultat 3-1, teksa ndeshja u përcoll edhe me një incident nga tifozët vushtrrias, çka bëri që Policia të intervenonte dhe të largonte një pjesë të tifozëve nga fusha.

Malisheva kështu siguron mbetjen në elitën e parë edhe për një sezon tjetër, teksa klubi vushtrrias do të duhet të luajë në Ligën e Parë për së paku edhe një edicion tjetër.

/GazetaSinjaliSport/