image Macron i kërkon kryeministrit të Britanisë që të mbajë fjalën në lidhje me Brexit
[wp-story id="814678"]

Evropë

Macron i kërkon kryeministrit të Britanisë që të mbajë fjalën në lidhje me Brexit

news image

Presidenti francez Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministrit të Britanisë Boris Johnson që të respektojë BREXIT-in, në mënyrë që të përmirësohen marëdhëniet mes Francës dhe Anglisë, transmeton Gazeta Sinjali.

Raportohet se në takimin e së shtunës, Macron ka thënë se të dyja vendet kanë interesa të përbashkëta, por se duhet të respektohet marrëveshja e Brexit e nënshkruar vitin e kaluar më BE-në, shkruan The Independent.

Liderët e G7 hartuar një plan të ri për të “mbytur” pandemitë e ardhshme potenciale brenda 100 ditëve të para, si përpjekje për të evituar një përsëritje të një krize si kjo e COVID-19. /GazetaSinjali/