image Macja tregon aftësitë e saj në kërcimin me litar, thyen rekordin botëror Guinness - VIDEO

Qesharake

Macja tregon aftësitë e saj në kërcimin me litar, thyen rekordin botëror Guinness – VIDEO

news image

Një mace 13-vjeçare nga Misuri tregoi aftësitë e saj në kërcimin me litar dhe theu një rekord botëror Guinness duke e kapërcyer nëntë herë në 1 minutë.

Kit Kat, duke punuar së bashku me pronaren Trisha Seifried, kaloi me hark mbi litar nëntë herë për të thyer rekordin për shumicën e kapërcimeve nga një mace në 1 minutë.

“Deri në moshën 6 muajshe Kit Kat po kërcente me litar para turmave të mëdha njerëzish në fermë, duke ndihmuar në rrëzimin e miteve se macet nuk mund të trajnohen”, tha Seifried për GWR.

/GazetaSinjali/