COVID-19

Të infektuar

126

Të sheruar

10

Të vdekur

1

Futboll/ Lojtarët e ekipit gjerman japin pagat e tyre për të paguar puntorët teknikë të skuadrës

news image

Lojtarët e ekipit të Monchengladbach kanë bërë një gjest human në këto ditë të vështirë për të gjithë njerëzit.

Ata kanë dhënë pagat e tyre për t’i paguar puntorët teknikë të skuadrës, transmeton Gazeta Sinjali.

Duke e ditur se ata nuk punojnë më, skuadra gjermane ka ndaluar pagat.

Drejtori i Gladbach është shprehur krenarë me veprimin e lojtarëve dhe se veprimit të tyre i është bashkuar edhe bordi./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin