image Lëndohet aksidentalisht një person teksa po punonte në një mishtore në Suharekë, dërgohet me urgjencë në spital

Siguri

Lëndohet aksidentalisht një person teksa po punonte në një mishtore në Suharekë, dërgohet me urgjencë në spital

news image

Nuk janë të rralla rastet kur punëtorët dërgohen me urgjencë në spital për shkak të lëndimeve që marrin në vendet e tyre të punës. E një rast i tillë ka ndodhur dje në Suharekë, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë kanë bërë me dije se një 40-vjeçar është dërguar atje me urgjencë pasi kishte marrë lëndime në vendin e tij të punës.

Viktima ishte lënduar teksa po punonte në një mishtore, ku me makinën elektrike ka pësuar lëndime serioze në duar.

Si pasojë e lëndimeve të rënda ai është transferuar në Spitalin Rajonal në Prizren për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor. Sinjali mëson se gjendja e tij shëndetësore është stabile dhe i njëjti ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë kompetente dhe me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Lëndim aksidental’.

/GazetaSinjali/