image Ky është 'miliarderi' më i ri në botë - FOTO - Sinjali

Ky është ‘miliarderi’ më i ri në botë – FOTO

news image

Mompha Junior është vetëm nëntë vjeç, por ka një rezidencë dhe një sërë makinash magjepsëse, të cilat ia dhuroi babai i tij i famshëm nigerian.

Atë tashmë e thërrasin ‘miliarderi më i ri në botë’, i cili ka mbi 25 mijë e 700 ndjekës në llogarinë e tij në Instagram.

Vetura si Lamborghini Aventador, Bentely Flying Spur e Frrari janë vetëm disa nga makinat e vogëlushit, i cili shihet në çdo paraqitje me veshje të markave Versace e Gucci.

Ai kishte rezidencën e tij të parë në moshën 6-vjeçare dhe udhëton nëpër botë me avion privat.

Photos) See The Richest Kid in Nigeria; Net Worth 500 Million Naira.
Mompha Junior: Inside the luxurious life of 9yo Nigerian 'billionaire' |  news.com.au — Australia's leading news site
Africa's richest' 9-year-old already owns a mansion and a fleet of  supercars - The Switzerland Times

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin