image Kuvendi mban tri seanca këtë javë

Politikë

Kuvendi mban tri seanca këtë javë

news image

Këtë javë, Kuvendi i Kosovës do të mbajë tri seanca parlamentare.

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka njoftuar njoftoi se me dakordimin e grupeve parlamentare, seanca e parë do të mbahet të mërkurën e 14 shkurtit duke filluar nga ora 11:00.

Seanca e dytë mbahet të enjten në orën 10:00, në të cilën, e cika është një seancë e veçantë që do të shqyrtohen plotësim-ndryshimet kushtetuese sipas propozimit të komisionit i cili ka bërë shqyrtimin e procesit të Vetingut.

Ndërkohë, seanca e tretë mbahet po ashtu të enjten e cila nis në orën 10:30 dhe ka pikat e rregullta të ditës.

/GazetaSinjali/