image "Kur Messi flet, edhe Presidenti i Argjentinës duhet ta mbyllë gojë"

Futboll

“Kur Messi flet, edhe Presidenti i Argjentinës duhet ta mbyllë gojë”

news image

Portieri argjentinas Emi Martinez thotë se, kur Lionel Messi flet, edhe presidenti i Argjentinës duhet të qëndrojë i heshtur dhe të dëgjojë ndërsa detajonte fjalimin e yllit të Paris Saint-Germain në ditën e triumfit të vendit të Kupës së Amerikës.

Messi dhe Argjentina fituan trofeun e Amerikës së Jugut verën e kaluar, duke i dhënë ish-yllit të Barcelonës trofeun e tij të parë ndërkombëtar për vendin e tij.

Atë ditë, Messi e udhëhoqi skuadrën me një klithmë të madhe, me Martinez që pranoi se kjo i ndikoi të gjithë të përfshirët.

“Ai mbajti një fjalim duke thënë se ky do të ishte i fundit dhe se do të jepte gjithçka”, tha portieri i Aston Villa për Prime Video. “Isha si i dridhur me Messin duke folur.

Të gjithë e mbyllin gojën. Janë të gjithë të tillë, kushdo qoftë: menaxher, president i Argjentinës, kushdo që është atje. Ata thjesht e mbyllin gojën.”

Messi ka luajtur gjithsej 162 herë për kombëtaren e tij, duke shënuar 86 gola. Ai mban rekordin ndërkombëtar të Argjentinës për paraqitje dhe është gjithashtu golashënuesi më i mirë i skuadrës i të gjitha kohërave.

Megjithatë, Copa America 2021 ishte trofeu i tij i parë ndërkombëtar, me atë që fitoi Topin e Artë, Këpucën e Artë dhe, në fund, Topin e Artë.

Messi, i cili mbush 35 vjet më vonë këtë muaj, do të udhëheqë Argjentinën kundër Arabisë Saudite, Meksikës dhe Polonisë në grupin e tyre në Kupën e Botës më vonë këtë vit.

/GazetaSinjaliSport/