image Kordon i gjatë i ushtarëve të KFOR-it në Jarinje - Sinjali

Kordon i gjatë i ushtarëve të KFOR-it në Jarinje

news image

Në pikën kufitare në Jarinje tashmë është formuar një kordon i gjatë i ushtarëve të KFOR-it.

Ata janë të armatosur rëndë dhe e kanë formuar rrethin e tyre të sigurisë operative.

I tërë ky mobilizim është në kuadër të asaj që KFOR-i të paktën për dy javë do të qëndrojë në pikat ku për gati dy javë kanë qëndruar Njësitet Speciale të Policisë së Kosovës.

Policia e Kosovës po qëndrojnë të qetë aty pranë dhe janë futur nëpër autoblindat e tyre.

KlanKosova

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin