image Konsulli pasi shkarkohet nga Konjufca: O debilla, Burdushi po ju hipnotizon - Sinjali

Reagim/ Konsulli pasi shkarkohet nga Konjufca: O debilla, Burdushi po ju hipnotizon

news image

Vendimi i Ministrisë së Punëve të Jashtëm, Glauk Konjufca, rreth shkarkimit të konsujve ka nxitur reagime të shumta si nga vetë të shkarkuarit, ashtu edhe nga politikanë të tjerë.

Lutfi Bilalli, i cili deri dje shërbeu në Konsullatën e Republikës së Kosovës në Gjermani (Frankfurt), ka dhënë një deklaratë fyese ndaj personave që e larguan nga puna, duke e lidhur me spastrimet politike të viteve ’81 dhe ’90.

”O debilla (turma pa tru) shkurtoni naj dru te shpija e hyni në banjo (pastronu) hiqni morrat nga koka se i ashtuquajturi ministër i qeverisë Burdushi po ju hipnotizon”, ka shkruar Bilalli./Gazeta Sinjali/

Ky është postimi i plotë i Lutfi Bilallit:

“O debilla (turma pa tru) shkurtoni naj dru te shpija e hyni në banjo (pastronu) hiqni morrat nga koka se i ashtuquajturi ministër i qeverisë Burdushi po ju hipnotizon
A e ke ni për at ministrin e Burdushit si zgerdhihet si “Pelë e Rahoves” ai është në gëzim që u emru minister (në qejfë të nuses), por vizitori i Burdushit i dobtë dhe me njohuri të cekta i cili nuk e ka hallin e qytetarve as mirëqenjen e tyre po hall e ka rehatin dhe lluksin e vet .
Spastrime politike: 1981 , 1990 , 2020
Paria e pushtetarve : Urraaaa partizan lufta e klasave ka filluar!
Turma: t’i vrasim e t’i varni në litarë!
Ky është manifestimi i revulucionarve të rinjë.
Por forcat progresive dhe demokratike nuk do lejojnë që zgjebat e revulucionarve ta kontaminojnë Kosovën!”.


Shpërndaje artikullin