image Kjo është mosha e viktimës së sotme nga COVID-19

Shëndetësi

Kjo është mosha e viktimës së sotme nga COVID-19

news image

Në 24 orët e fundit është shënuar një viktimë si pasojë e infektimit me COVID-19, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas MSh-së, viktima i takonte moshës mbi 80-të dhe ishte nga qyteti i Podujevës.

Raste aktive në Kosovë momentalisht janë 3 mijë e 883.

/GazetaSinjali/