image Kjo është gjendja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut - Sinjali

Kjo është gjendja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

news image

Gjatë 24 orëve të fundit 12 persona kanë vdekur si pasojë e virusit korona në Maqedoni të Veriut.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga 3 mijë e 608 testime të kryera, kanë rezultuar 377 raste pozitive me COVID-19.

Kurse 5 mijë e 677 persona vazhdojnë të përballen me virusin vdekjeprurës dhe 307 janë shëruar./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin