image Kjo është arsyeja pse Harry dhe Meghan refuzuan titullin mbretëror për djalin e tyre - Sinjali

Kjo është arsyeja pse Harry dhe Meghan refuzuan titullin mbretëror për djalin e tyre

news image

Princi Harry dhe Meghan Markle thuhet se nuk donin që djali i tyre Archie të trashëgonte një titull të caktuar mbretëror.

Biografi mbretëror Andrew Morton tha për Us Weekly se edhe pse djalit të çiftit mund t’i jepej titulli Earl of Dumbarton, Duka dhe Dukesha e Sussex nuk e pranuan për shkak të fjalës “memec” që tingëllonte në titull.

Prince Harry's Cutest Dad Moments to Archie and Lili | PEOPLE.com

Prindërit kishin frikë se kjo do të ishte një burim talljeje për fëmijën e tyre në shkollë. “Archie mund të kishte marrë titullin Earl of Dumbarton, i cili është një titull nderi, por Harry dhe Meghan vendosën kundër sepse mendonin se fjala ‘memec’ në fjalën ‘Dumbarton’ do të përdorej si tallje kur Archie të shkonte në shkollë”, tha ai.

Meghan Markle and Prince Harry Released a Cute New Video of Archie to  Celebrate His First Birthday | Glamour

Në kohën e lindjes së djalit, çifti e përmendi emrin e tij pa asnjë titull.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin