image Kishte fshehur në kabinën e kamionit 34 kg kokainë, arrestohet shqiptari në Itali - Sinjali

Kishte fshehur në kabinën e kamionit 34 kg kokainë, arrestohet shqiptari në Itali

news image

Një shofer kamioni me origjinë shqiptare, që udhëtonte në jug në autostradën Brenner u ndalua për një kontroll nga policia e trafikut në barrierën Vipiteno.

Policia italiane gjeti të fshehur në kabinën e kamionit 34 kilogram kokainë.

Shqiptari me banim në Itali, u arrestua dhe ndodhet në burgun e Bolzanos.

Seanca për vërtetimin e arrestit do të mbahet të mërkurën. Sipas mediave italiane droga nuk ishte destinuar për tregun e Tirolit të Jugut. 

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin