image Kirby: Ndihma për Gazën është rritur në mënyrë dramatike

Botë

Kirby: Ndihma për Gazën është rritur në mënyrë dramatike

news image

Zëdhënësi i Sigurisë Kombëtare të shtëpisë së Bardhë, John Kirby, reagoi pas ndihmave humanitare që hynë në Rripin e Gazës duke thënë se janë rritur me një sasi të madhe.

“Ndihma është rritur dhe është mjaft dramatike vetëm në ditët e fundit,” tha Kirby në një intervistë me MSNBC.

Komentet vijnë pasi Koordinimi i Aktiviteteve Qeveritare në Territore (COGAT) tha në X, 102 kamionë me ndihma ushqimore u koordinuan në Gazën veriore mbrëmë, shkruan Skynews.

/GazetaSinjali/