image Këtyre moshave u takojnë katër personat që vdiqën sot nga COVID-19 - Sinjali

Këtyre moshave u takojnë katër personat që vdiqën sot nga COVID-19

news image

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 236 raste të reja me COVID-19.

Gjatë kësaj kohe nga ky virus kanë vdekur katër persona, dy meshkuj dhe dy gra.

Tre prej tyre i takojnë grupmoshës 70-79 vjeçare teksa njëri 60-69 vjeçare.

Viktimat janë nga këto komuna: Gjakovë, Vushtrri, Podujevë, Obiliq.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin